Σάββατο 28 Αυγούστου 2010

Φιλικός αγώνας Α.Ο. Βιστωνίδας - ΑΟΞ Κ17

Φιλικό αγώνα με τον ΑΟΞ Κ17 έδωσε η ομάδα του Α.Ο.Β. το Σάββατο, 28Έντονα/08/2010, στην έδρα του Α.Ο.Β. στη Φελώνη. Η ομάδα του Α.Ο.Β. σημείωσε δύο τέρματα κατά τη διάρκεια του αγώνα, ενώ η ομάδα του ΑΟΞ Κ17 κατάφερε να πετύχει ένα γκολ, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1 υπέρ του Α.Ο.Β.

Το σκορ άνοιξε ο Δημήτρης Μαστορίδης στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα, δίνοντας το προβάδισμα στον Α.Ο.Β. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΟΞ Κ17 ισοφάρισε κάνοντας το 1-1. Το τελικό 2-1 διαμόρφωσε ο Αλέξης Γουσγουρίωτης, που μπήκε αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο. Στο γήπεδο βρέθηκαν αρκετοί φίλοι των δύο ομάδων που παρακολούθησαν τον αγώνα.

Εκτός γηπέδου, οι τραυματισμοί συνεχίζουν να ταλαιπωρούν την ομάδα του Α.Ο.Β., καθώς μετά τους Μαυρίδη Νίκο και Δρακίδη Μπάμπη και ο Αλέξανδρος Καραβεζύρης προστέθηκε στους τραυματίες του Α.Ο.Β. Στα μεταγραφικά, στον Άρη Πετεινού θα συνεχίσει να αγωνίζεται ο πρώην παίκτης του Α.Ο.Β., Γιώργος Πουτακίδης.